Current Students

Adams, Benjamin (Hebert – BMB)

Advani, Siddheshwari (Alfandari – V&AS)

Albert, Korin (Sela – FOODSCI)

Angelou, Constance

Audett, Margaux

Ayaz, Furkan (Osborne- V &AS)

Ayhan, Dilay Hazal

Balchand, Saikeshavan (Wadsworth - BIO)

Ballard, Keith (Vierling - BMB)

Black, Amye

Butova, Cameron (Garman – BMB)

Canakci, Mine (Thayumanavan ‘Thai’ - CHEM )

Cane, Stuart (Maresca – BIO)

Chan, Elizabeth (Schwartz – BIO) MS

Chandiran, Karthik (Minter – V&AS)

Chisholm, Christina (Chen – CHEM) 

Damani-Yokota, Payal (Baldwin – V&AS) 

DelGizzi, Robert (Bartlett – BIO)

Deming, Derrick (Garman – BMB) 

Estes, Brett (Wadsworth – BIO) MS

Fahie, Monifa (Chen – CHEM) 

Fargnoli, James (Forbes – CHEM E) MS

Garcia Heredia, Alam

Geng, Yingying (Rotello – CHEM)

Graham, Jill (Hebert – BMB)

Halbgebauer, Daniel German Exchange

Hernandez-Alicea, Lisa (Chien – BMB) MS

Hill, Patrick (Griffith – MICRO)

Hingorani, Karan (Gierasch - BMB)

Hu, Heidi (Maroney - CHEM)

Huang, Di (Garman – BMB)

Hwang, Fuu-Jiun ‘Nelson’ (Li – BIO)

Ikeda, Maaya (Remage-Healey - PSYCH)

Jordan, Heather (Wadsworth – BIO) MS

Joshi, Kamal Kishore (Chien – BMB)

Kawasaki, Kenta (Albertson – BIO) MS

Khan, Muhammad

Klimova, Anastasiia (Sandler – MICRO)

Lamriben, Lydia (Hebert – BMB)

Liu, Jing (Chien - BMB)

MacKinnon, Kirk (Hazen – BIO) MS

Male, Ira (Karlstrom – BIO)

Mann, Barbara (Wadsworth – BIO)

Marcho, Chelsea (Mager - V&AS)

Marcinko, Tyler (Vachet – CHEM)

Mathavan, Ketan (Alfandari - VASCI)

Metcalf, Matthew (Garman - BMB)

Morell-Perez, Carolina (Riley - BIO)

Munshi, Manit (Osborne – V&AS) MS

Murenzi, Edwin (Clark – V&AS) 

Omer, Safia (Lee – BIO)

Ozay, Emrah “Ilker” (Tew/Minter – POLYSCI/VASCI)

Oztas, Onur (Wang – BMB)

Palaria, Amrita (Tremblay – VASCI)

Pilotte, Nils (Williams – SMITH)

Pizzollo, Jason (Babbitt – BIO)

Pobre, Kristine Faye (Gierasch - BMB)

Racicot, Riccardo (Liu – NUTRIT) MS

Rastogi, Archit

Reed, Corey (Ross – PHYSICS) MS

Rossiter, Wesley (Minter – V&AS) MS

Sanidad, Katherine (Zhang – FOODSCI)

Sawyer, Thomas (Garman – BMB)

Schnabl, Jake (Barresi – SMITH)

Sherman, Heather

Suber, Ayana (Maresca – BIO)

Tang, Yuzhou (Heuck – BMB)

Torres Ocampo, Ana

Torres, Joe (Minter – V&AS)

Tseng, Ning-Hsuan

Vass, Robert (Chien – BMB) 

Wells, Alexandria (Pobezinsky – VASCI)

Whitney, Ian (Hazen – BIO)

Williams, Kristin (Arcaro – V&AS)

Wong, Kaitlyn (Smith Schneider – V&AS)

Woodward, Mike (Debold – KIN) MS

Yang, He (Ma – BMB)

Ye, Ai Chan (Anna) (Maresca – BIO)

Zeinert, Rilee (Chien – BMB)

Zhu, Yili (Lee – BIO)

Zimmers, Stephanie (Arcaro – V&AS)

Zintel, Trisha (Babbitt – BIO)